Menü Bezárás

Soproni Ovi Olimpia 2014 / Video

Minden esztendőben érdekes és aranyos színfoltja városunk sportéletének az Ovi Olimpia. A Polgármesteri Hivatal Humánszolgáltatási Osztály Sportfelügyeleti Csoportjának szervezésében ebben az esztendőben 14 óvoda vett részt a megmérettetésen, ahol így közel 170 gyermek tehette próbára ügyességét, gyorsaságát. Az Anger réti sportpályán volt futóverseny, kosárra dobás, sorverseny és akadályverseny is, amit láthatóan nagyon élveztek a lurkók. A sportnap elsődleges célja, hogy a sport szeretetére, a mozgás örömére irányítsa a gyermekek figyelmét és igazi közösségi élményt is nyújtson számukra. Mint a helyszínen megtudtam, több óvoda előzetes felkészülést is szervez az aprónépnek, akik valódi kis olimpikonokká váltak erre a napra.

Minden csapat nyertes volt, hiszen elismerő oklevéllel és ajándékkal kedveskedtek a szervezők a résztvevőknek, no de persze volt egy képzeletbeli dobogó is. Az eredmények alapján ebben az évben a harmadik helyen a Kőszegi Úti Tagóvoda csapata végzett. A második helynek a Hermann Alice Óvoda apróságai örülhettek, míg az Ovi Olimpia 2014 bajnoka címet a Bánfalvi Óvoda gyermekei kapták.